You are here

TULOKSET

Pesupalloilun MM-2017 -kisojen tulokset

Valkopyykki (miehet)

1. Sami Järvinen

2. Tero Järvinen

3. Veikko Hietaoja

Kirjopyykki (naiset)

1. Anne Hietaoja

2. Sari Juntunen

3. Arja Vähäsantanen

Villapyykki (pojat)

1. Daniel Järvinen

2. Eetu Viitaniemi

3. Aleksi Kuusjärvi

Hienopyykki (tytöt)

1. Senni Lähteenmäki

2. Iida Alapaattikoski

3. Johanna Alakoski

Pikkupyykki (alle kouluikäiset tytöt ja pojat)

1. Eemeli Hietaoja

2. Josefiina Vanhatalo

3. Aada Kuusjärvi

Pesupalloilumitalistien kesken arvotun pyykinpesukoneen voitti Johanna Alakoski.

Polkutraktorikisa

1. Veikka Nieminen

2. Aada Kuusjärvi

3. Elias Nieminen

Polkutraktori arvottiin osallistujien kesken ja sen voitti Kiia Kuukasjärvi.

Pesupallon nopeusheitto (pojat)

1. Aleksi Kuusjärvi

Pesupallon nopeusheitto (naiset)

1. Ella Valima

2. Mila Valima

2. Marjut Mäkelä

Pesupallon nopeusheitto (miehet)

1. Sami Järvinen

2. Tero Järvinen

3. Miika Sinettä

ONNEA KAIKILLE VOITTAJILLE JA KIITOS KAIKILLE KISOIHIN OSALLISTUNEILLE!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pesupalloilun MM-2016 -kisojen tulokset

Valkopyykki (miehet)

1. Timo Lautaoja

2. Raimo Hautamäki

3. Erkki Salomäki

Kirjopyykki (naiset)

1. Oili Lehtinen

2. Arja Vähäsantanen

3. Anne Hietaoja

Villapyykki (pojat)

1. Heikki Jassu

2. Mikael Salomäki

3. Hermanni Hakasalo

Hienopyykki (tytöt)

1. Johanna Alakoski

2. Venla Myllykoski

Pikkupyykki

1. Eemeli Hietaoja

2. Elsa Hietaoja

3. Ville-Valtteri Väliviita

Polkutraktorikisa

1. Veikka Nieminen

2. Herkko Hakasalo

3. Eemeli Hietaoja

Konehuolto Jorma Yliluoma Ky:n lahjoittama polkutraktori
arvottiin osallistujien kesken ja sen voitti Lauri Tervalahti.

Vasikkalotto
(oikeaa ruutua ei arvattu, arvonta osallistujien kesken)

1. Tuomo Hakola

2. Elsa Hietaoja

3. Eemeli Hietaoja

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pesupalloilun MM-2015 -kisojen tulokset (valkopyykki ja kirjopyykki -sarjoissa poikkeuksellisesti 5 kilpailijan finaali)

Valkopyykki (miehet)

1. Kai Junttila

2. Veikko Hietaoja

3. Sami Järvinen

4. Sauli Vähäsantanen

5. Helge Vähäsantanen

Kirjopyykki (naiset)

1. Sari Juntunen

2. Anne Hietaoja

3. Maria Myllykoski

4. Oili Jokilammi

5. Marjo Lähteenmäki

Villapyykki (pojat)

1. Mikael Salomäki

2. Miro Talvitie

Hienopyykki (tytöt)

1. Wilhelmiina Myllykoski

2. Meri Talvitie

3. Iida Alapaattikoski

Pikkupyykki

1. Otto Viinamäki

Pikapesusarjan finaali

1.

2. Anni Heinonen

3. Jouni Koljonen

Tikanheitto (vain voittaja ratkaistiin)

1. Tarmo Ojala

Vasikkalotto (oikean ruudun arvanneet)

Taisto Tuominen

Taina Tuominen

Martta Toro

Jouni Koljonen

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pesupalloilun MM-2014 -kisojen tulokset

Valkopyykki

1. Jouni Koljonen

2. Timo Hietaoja

3. Veikko Hietaoja

Kirjopyykki

1. Oili Jokilammi

2. Päivi Miettinen

3. Anni Heinonen

Villapyykki

1. Lasse Hietaoja

2. Mikael Salomäki

3. Leevi Koivula

Hienopyykki

1. Inka Salomäki

2. Saija Airala

3. Wilhelmiina Myllykoski

Pikkupyykki

1. Eemeli Hietaoja

2. Elsa Hietaoja

Pikapesusarjan finaali

1. Anni Heinonen

2. Emma Jokilammi

3. Jouni Koljonen

Pesupalloilun haastesarja

1. Santaskylän kyläyhdistys

2. Geokätköilijät

3. Santaskylän Maamiesseura

Ammunta Miehet

1. Klaus Kurki

2. Juho Kurki

3. Jari Huvitus

Ammunta Naiset

1. Päivi Miettinen

2. Essi Jokilammi

3. Merja Kivinen

Ammunta Pojat

1. Leevi Koivula

2. Mikael Salomäki

3. Veeti Myllykoski

Ammunta Tytöt

1. Saija Airala

2. Meri Talvitie

3. Emma Jokilammi

Tikanheitto (vain voittaja ratkaistiin)

Sauli Vähäsantanen ja Veikko Hietaoja (sama tulos)

 

AIKAISEMPIEN KISOJEN KUNNIATAULUT:

Pesupalloilun MM-2013 -kisojen tuloksia.

Valkopyykki

1. Sami Anttila

2. Harri Salomäki

3. Sauli Vähäsantanen

Kirjopyykki

1. Oili Jokilammi

2. Arja Alakoski

3. Tarja Nieminen

Hienopyykki

1. Iida Alapaattikoski

2. Silja Kuronen

3. Wilhelmiina Myllykoski

Villapyykki

1. Miro Talvitie

2. Lasse Hietaoja

3. Mikael Salomäki

Pesupalloilun tyylisarja (vain voittaja ratkaistiin)

1. Helena Rantanen

Pikapesusarjan finaali (vain voittaja ratkaistiin)

1. Jouni Koljonen

Pesupalloilun haastesarja (vain voittaja ratkaistiin)

1. Geokätköilijät.

Ammunta Miehet

1. Jari Sillanpää

2. Jarno Harju

3. Mikko Hietaoja

Ammunta Naiset

1. Essi Jokilammi

2. Miia Leppihalme

3. Tarja Ojala

Ammunta Pojat

1. Niklas Myllykoski

2. Veeti Myllykoski

3. Miska Rajala

Ammunta Tytöt

1. Emma Jokilammi

2. Inka Salomäki

Tikanheitto (vain voittaja ratkaistiin)

1. Tarmo Ojala.